SYNOLOGY HAT3310-12T 12TB SATA 3.0
HDD|SYNOLOGY|HAT3310-12T|12TB|SATA 3.0|512 MB|7200 rpm|3,5"|HAT3310-12T
Ean:
Price:
685.09 Eur
+ 5.25 Eur Latga fee note
In stock in LV warehouse
1-2 days
Fast delivery
40+
Countries shipped products
14 years
In IT market
2000+
B2B customers
Features
24/7 operation Yes
Component for NAS
HDD capacity 12000 GB
HDD interface transfer rate 6 Gbit/s
HDD size 3.5 "
HDD speed 7200 RPM
HDD sustained transfer rate 281 MiB/s
Interface Serial ATA
Mean time between failures (MTBF) 1200000 h
Noise level (idle) 20 dB
Type HDD
Workload rate limit 180 TB/year
Operational conditions
Non-operating altitude -304.8 - 12192 m
Operating altitude -304.8 - 3048 m
Operating relative humidity (H-H) 5 - 90 %
Operating temperature (T-T) 5 - 60 °C
Storage relative humidity (H-H) 5 - 95 %
Storage temperature (T-T) -40 - 70 °C
Other features
Certification CE, RCM, BSMI, KC, UKCA, UL, TUV, ICES, RoHS
Warranty period 3 year(s)
Power
Operating voltage 5 / 12 V
Power consumption (idle) 3.3 W
Power consumption (read) 6.85 W
Power consumption (write) 6.85 W
Specification
Summary Synology HAT3310-12T. HDD capacity: 12 TB, HDD speed: 7200 RPM, HDD size: 3.5", Interface: Serial ATA
Category Code HES
Unit Box Height 0.025
Unit Box Length 0.15
Unit Box Width 0.1
Model name HAT3310-12T
Units per Shipping Box 1
Unit Calculated Volume 0.000375 cubm
Product Net Weight 0.65 kg
Unit Calculated Weight 0.65 kg
Weight & dimensions
Depth 147 mm
Height 26.11 mm
Weight 720 g
Width 101.85 mm