Philips 70PUS7906/12 70" (178 cm)
Philips 70PUS7906/12 70" (178 cm), Android, 4K UHD LED, 3840 x 2160 pixels, Wi-Fi, DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2, Anthracite gray
Ean:
Price:
719.10 Eur
Out of stock
1-2 days
Fast delivery
40+
Countries shipped products
14 years
In IT market
2000+
B2B customers
Design
Colour of product Anthracite gray
VESA mounting Yes
VESA mounting interfaces 300 x 300 mm
Display
Display 3840 x 2160 pixels
Display diagonal (metric) 178 cm
HD type 4K UHD LED
3D No
Display diagonal 70" (178 cm)
Other features
Ambilight light system Yes
Power
Energy efficiency class G
Smart TV
Operating system installed Android TV 10 (Q)
Technical details
Gross weight 32.6 kg
Net weight 25.6 kg
Other features HDMI x4, USB x2, LAN x1, Optical x1, Headphone output x1
TV tuner
Digital signal format system DVB-T/T2/T2-HD/C/S/S2
Weight & dimensions
Weight with stand 25.2 kg
Dimensions (W x D x H) with stand 1572.4 x 334.9 x 903.3 mm